2021. 01. 23. - 12:03
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Regisztráció

Regisztrációhoz írj üzenetet a Kapcsolatokon keresztül a kívánt felhasználónévvel és e-mail címmel!
Ha lehet, ne freemailes címről!
Bővebben...

Fórumtémák
Legújabb témák
-> Night of the Raven m...
-> Dragon Age: Inquisit...
-> Assassin's Creed III...
-> Mi lesz a következö ...
-> Dragon Age: Inquistion
Legnépszerűbb témák
-> Mi lesz a követke... [1011]
-> GTA 4 magyarítás [645]
-> Dragon Age: Inqui... [441]
-> Fallout New Vegas [428]
-> Divinity Original... [410]

Partnereink

Partnerünk és támogatónk a

The Gameres Hungary

Tintahal Műhely - kreatív, játékos, művészeti workshopok

Felhasználók
-> Online vendégek: 1

-> Online tagok: 0

-> Regisztráltak: 5,105
-> Legújabb tag: Bogello

Night of the Raven magyarítás
Juventino
Start

Atyesz
Üdv!

Letöltöttem, telepítettem, de a párbeszédes része az Istenért nem akar működni. Sad

Ardea
Atyesz írta:
Letöltöttem, telepítettem, de a párbeszédes része az Istenért nem akar működni. Sad

Néhány kérdéssel indítok, mert ez megjelent már párszor hibaként, de eddig mindig megoldottuk...

- Be van állítva a párbeszédek mutatása?
- Ha nem, akkor azt állítsd be. A gothic.ini (system könyvtárban) fájlban a subTitles=1, ennek kell lennie.

- Eredeti a játékod?
- Ha nem, előfordulnak olyan letöltések, ahol egyszerűen nem hajlandó működni. Keress másik helyet és szedd le onnan.

- Angol nyelvű játékra tetted fel?
- Ez a magyarítás kizárólag angol nyelvű játékra telepíthető. A Gold Edition és a külön-külön feltehető alap+notr változaton is teszelve van, ezeken működnie kell.

- Az alapjáték magyarítását is feltetted, vagy a játék telepítése után csak ezt a magyarítást húztad fel rá?
- Előfordul, hogy egy játékost az alapjátékkal játszik, amire tett magyartást. Ezután feltelepíti rá a notr kieget, és ezután felhúzza rá ezt a magyarítást. Ekkor a legcsekélyebb hiba lehet a párbeszédablakok hiánya, de akár ki is dobhat a játék.

Így hirtelenjében ennyi. Ha ezek nem jöttek be, írj és tovább agyalok még. Smile

www.2worlds.hu
Atyesz
Üdv Ardea! Smile

Ide s tova 8éve vagyok Gothic gamer és imádó, eddig viszont nem volt problémám egyik játékkal sem. Smile

Eredetiben, viszont csak a legelső rész van meg, úgy hogy az is egy újság mellékleteként jelent meg. Sajna nincs pénzem az eredeti korongokra, de ez más sztori.

Szóval a lényeg:

A subtitles=1 /ezzel kezdtem, mert ez ki is ment a fejemből./
Próbáltam külön, először az alapjátékot, majd a kieget /mind kettő angol verzió/ telepíteni és magyarosítani, ez nem vált be, a párbeszéd angol maradt. Ezután próbáltam, csak a kieget magyarosítani, úgy sem lett jobb. Sad Leszedtem egy Gold editiont is az sem akart magyar párbeszédeket produkálni, ezután meguntam, és írtam neketek, mivel innen, és a Gothic3 oldalról is megpróbáltam a honosítás letöltését és telepítését.

Remélem mindenre válaszoltam. Smile
Szerkesztette: Atyesz - 2009-08-01 - 12:31

Ardea
Bocs, hogy így írok, de összegeznék:

Tehát akkor az addig oké, hogy angol verziód van. Feltelepítetted az alapjátékot, majd a notr-t, majd az innen leszedett gothic.dat, menu.dat és ou.dat fájlokat kicserélted a megfelelő fájlokkal.

Ha így van, akkor azt kérném, hogy próbáld meg a következőket: ha a külön könyvtárba lementett (ugye átmentetted az eredeti fájlokat egy másik könyvtárba javaslatunk szerint? Smile ) fájlokat másold vissza a megfelelő helyekre és ellenőrizd kérlek, hogy így van-e párbeszédablak.

Ha igen, akkor még tovább agyalok. Ez egy olyan problem, ami Balage-nak is beütött, de még nem jöttünk rá a megoldásra...

www.2worlds.hu
Atyesz
Csinálom...Wink

Atyesz
Vissza másoltam a fájlokat, és most már angolul van minden. A párbeszéd is. Sad

Ardea
Atyesz írta:
Vissza másoltam a fájlokat, és most már angolul van minden. A párbeszéd is. Sad

Pfff... Ettől tartottam. Ezt még nem tudtuk megoldani... Megkértem Juve-t, hátha neki van még ötlete...

Amúgy XP-d van ugye? És pontosan a leírást követve cserélted ki a fájlokat? És Total Commanderben, hogy láttad, hogy tényleg a dat fájlokat cserélted ki (mert az Intézőben nem látszik a kiterjesztés és ezzel már más is bajban volt. Persze nem tom, akkor egyáltalán elindult volna-e a játék...)?
Ezeket már csak azért kérdeztem, mert kétségbeesésemben nem volt jobb ötletem. (Bár ha vissza tudtad cserélni, akkor nyilván a jó fájlokat cserélted le... Sad )

www.2worlds.hu
Ardea
Még egyet érdemes megpróbálni - hátha. (Közben rájöttem, hogy annak a srácnak sem eredeti a játéka, tehát lehet, hogy a nocd exe-vel van a problem...)

Esetleg fel kéne úgy rakni a gémet, hogy alap, aztán a notr, aztán ez a magyarítás és aztán a nocd-s exe.

(És mellékesen mondom csak a biztonság kedvéért, hogy ehhez a magyarításhoz NEM kell a Hunnenkoenig féle magyarítást feltenni, mert ez tartalmazza azt is!)
Szerkesztette: Ardea - 2009-08-02 - 07:39

www.2worlds.hu
Atyesz
A fájlcserékkel nem volt gond. 32bites XP-m van SP3-as pack-el.
Milyen nocd-exe? Nekem olyan nem volt a tört Notr CD-n, de kereshetek rá valamit, hátha.

Ardea
Atyesz írta:
A fájlcserékkel nem volt gond. 32bites XP-m van SP3-as pack-el.
Milyen nocd-exe? Nekem olyan nem volt a tört Notr CD-n, de kereshetek rá valamit, hátha.

A nocd exe valójában az a gothic.exe fájl, amivel az eredetit kell lecserélni és azután nem fogja kérni a CD-t. No CD gothic.exe fájl. Smile Tehát ne keress külön ilyet... Smile

www.2worlds.hu
Atyesz
Aha! Nekem egyébként egyik verzió, sem a gold, sem az alap+kieg. nem kérte a cd-t. De megpróbálom akkor a sima crack exét vissza másolni.

Atyesz
Megpróbáltam amit mondtál. Felraktam előbb az alap játékot. /Nem crackeltem, nem magyarosítottam./ Majd a kieget. ezután a NotR-hez készített magyarítást, és csak ezután a crack, de minden ugyanaz maradt. Magyar az összes szöveg, beleértve a menü sort, a párbeszéd panel tartalma, pedig maradt angol. Egyéb konstruktív ötlet? Smile

Atyesz
SIKERÜLT!!! Smile
679-k próbálkozásra végre sikerült! Smile
Viszont a video HU exe telelpítésénél rossz elérési útvonalat adtatok meg. Nem C:\Program files\Joowod\GothicII\_work\Video, hanem, és asszem baromira nem mindegy: C:\Program files\Joowod\Gothic2\_work\Data\video. A nagyobb probléma nem is ez volt, mert erre már a legelején rájöttem. A lényeg, hogy az angol Gothic2-höz csak az angol 2.7-es kieg stimmel. Azon belül is az, melynek a crack mappájában nem csak egy .ar exe, és egy Gothic exe van, hanem amelyikben egy ar.dll, egy reloaded.dll, egy Gothic2.DAT, és egy Gothic2 exe van. Ezt honosítva, mindenféle csel nélkül teljesen magyar lesz az egész játék, még a párbeszédek is. Hát ennyi. Minden esetre nagyon köszönöm a segítségeteket. Üdvözlöm a Staff minden tagját. Minden jót Ardea. Smile

nyerva
helló! nekem olyan gondom van, hogy a videó magyar, a párbeszéd is, de azt a szöveget nem látom, amikor valakivel beszélgetek és ő mond valamit. így aztán meg vagyok lőve. mit ronthattam el? előre is köszi!

Ardea
nyerva írta:
helló! nekem olyan gondom van, hogy a videó magyar, a párbeszéd is, de azt a szöveget nem látom, amikor valakivel beszélgetek és ő mond valamit. így aztán meg vagyok lőve. mit ronthattam el? előre is köszi!

Ilyenkor mindig megkérdezem magamtól: az emberek nem olvassák el a fórumot? Sad
Szóval a megoldás a te bejegyzésed fölött olvasható. Atyesz rájött a megoldásra.

www.2worlds.hu
nyerva
Ardea írta:
nyerva írta:

Szóval a megoldás a te bejegyzésed fölött olvasható. Atyesz rájött a megoldásra.

nyerva
nyerva írta:
Ardea írta:
nyerva írta:

De igen, elolvastam a fórumot. Ha sikerült volna nem kérdezem :/ Nála nem olyan problémát láttam, hogy csak a párbeszédek fele látszódik.
Ám hála Atyesznak mégis megoldódott a dolog, csak le kellett cserélnem a nod-ot és használni az őáltala adott crack-et Smile
Bocsánat, hogy kérdezni merészeltem....

Ardea
Bocsi. Nem azt akartam ezzel mondani, hogy ne kérdezzetek.

Kérdezzetek! Csak azt hittem - mivel első hangzásra a fenti problemnek tűnt a tiéd is -, hogy nem is olvastad el az előző bejegyzéseket. Igazán inkább a rossz tapasztalat mondatta ezt velem, mert sokan még az előző írást sem olvassák el, pedig ha megnézné, talán már meg is tudta volna oldalni a gondját.

Szal bocsi, és megpróbálok türelmesebb lenni. Smile (Remélem nincs harag.)

www.2worlds.hu
nyerva
nincs hát Grin

Ugrás a fórumra:

Projektjeink

Készülőben:

Dragons Dogma Dark Arisen
20%

Maffia III
60%

Elkészült:

The Esoterica: Hollow Earth