2021. 04. 14. - 19:32
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése

Regisztráció

Regisztrációhoz írj üzenetet a Kapcsolatokon keresztül a kívánt felhasználónévvel és e-mail címmel!
Ha lehet, ne freemailes címről!
Bővebben...

Fórumtémák
Legújabb témák
-> Venetica
-> Dragon Age: Inquistion
-> Dragon Age: Inquisit...
-> Mi lesz a kvetkez ...
-> Dragon's Dogma Dark ...
Legnépszerűbb témák
-> Mi lesz a kvetke... [1016]
-> GTA 4 magyarts [645]
-> Dragon Age: Inqui... [446]
-> Fallout New Vegas [428]
-> Divinity Original... [410]

Partnereink

Partnerünk és támogatónk a

The Gameres Hungary

Tintahal Műhely - kreatív, játékos, művészeti workshopok

Felhasználók
-> Online vendégek: 1

-> Online tagok: 0

-> Regisztráltak: 5,106
-> Legújabb tag: Oppyvett

Dragon Age: Inquisition hibabejelent
Ardea
Ez a Dragon Age: Inquisition hibabejelent fellete.

Ez a fellet NEM TEKINTEND FRUMNAK, hanem "adatgyjtnek" minsl, ezrt krlek, itt csak magyartsi (NEM technikai) hibkat jelentsetek. n fogom elbrlni, s jelezni, hogy azok javtsra/elvetsre kerltek-e.
Minden ms jelleg hozzszls trlsre/thelyezsre kerl.

Krem, hogy a hibk jelzsnl az albbiakat kvesstek, klnben nem ll mdomban a hibt javtani:

0.) A hibabejelentseket a Vlasz gombra kattintva kezdemnyezztek, mert gy jelenik meg a fjl csatols lehetsge! Ne gyors vlaszt rjatok!

1.) A hibkrl minden esetben ksztsetek screenshotokat, ezt csatoljtok be az adott hiba jelentshez. A fjlok csatolsa engedlyezett ebben a frumban. Ha nem tlti fel a kpet "elsre", akkor a Szerkeszt gombra kattintva jra ksreljtek meg, krlek, a kpfeltltst. Ekkor biztosan mkdni fog!

2.) A hibs szvegrl/szvegrszrl pontos idzetet krek, vagy a screenshoton egy kpszerkesztvel emeljtek ki valahogyan. (Az olyan jelzst, hogy "az ez eltti mondatban volt valami hiba", nem tudom elfogadni, mert a szvegfjl szerkezete nem teszi lehetv a sorrend felismerst.)

3.) Minden esetben tegyetek javaslatot a szerintetek helyes fordtsra. (Az olyan tpus hibajelzst, hogy "Ez nem j." nem tudom elfogadni.)

4.) Ha kvetkezetlensg van pl. krds - vlasz kztt, akkor krem, hogy mindegyikrl csatoljtok a kpet.

Ami NEM hiba:

- A jtk elejn s az Oktat kdex bejegyzsben a "hadmvelet" sz kisbetvel van rva. Ezt a jtk ksbb is hasznlja sokkal tbbszr, ezrt gy marad.
- A dlt bets szavak s a ! vagy ? kztt van egy szkz, az direkt van, mert klnben a szveg "beledl" a modalitsi jelbe.

Szmozott szavak:

A jtk nhny sznl angolul ugyanazt hasznlja, de magyarul klnbznek. Ezeket beszmoztam, s mg keressk, hol jelennek meg. Egy rsze a tbbjtkos mdban, amit nem volt mdunkban kiprblni.

- Zombi(3), Zombi(4), Zombi(5) -> Msik jelents lehet: Holttest
- Kifoszt(4) -> Msik jelents lehet: Zskmny
- Psztzs(2), Psztzs(4), Psztzs(6), Psztzs(7) -> Msik jelents lehet: tkutat
- Kilps(7)

Ksznjk, hogy hozzjrultok egy mg jobb, minsgibb magyarts kiadshoz!

Ardea
Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 15:17

Zeuretryn
Szia,

Egyelre gy tudtam megoldani a kpeket, remlem j lesz.
A Szismtlsekben nem vagyok biztos (sose voltam, de ha ilyen van, azt mindenkinl jelentettem, s majd eldntitek). (:

https://ibb.co/RT...
https://ibb.co/F0...
https://ibb.co/rc...
https://ibb.co/Yh...
https://ibb.co/jg...

------
Ksznm szpen. Az utols kivtelvel, ami gy j, mindegyiket javtottam. :-) /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-08 - 15:38

Domasi
n szemly szerint dupla szkzt valsznleg szre sem veszek, a szismtlseket meg nem felttlenl tekintem hibnak egy rgies hangzat szvegben. Fordtsi hibt szre venni.... ahhoz meg magasabb szint angol kellene mint az enym. rott szvegben mg ok, de egy elhangzott prbeszdben nem biztos, hogy szre veszem, hacsak nem lg ki nagyon a szvegkrnyezetbl a jelentse.
s ht vannak ugye az elrsok. A kettbl, amit talltam egyet mr el is ltt Zeuretryn. Smile
http://www.kepfel...82hib1.jpg
A 3. sorban kimaradt egy bet "akarattok" helyett 'akaratotok' volna helyes.

Szval el kell ismerni kemny ipar ez a fordtsdi, de mg a lektorls is. Igyekszem majd feltlteni amit tallok, de nem szmtok tl sok hibra Smile

-----
Ez itt nem hiba. "Rgiesen" vagyon rva. Ezt egybknt temeltem a DA Originsbl, amit a DA2-be is ugyangy vittek tovbb. Eredeti fordt szvegt csak kifejezett helyesrsi hiba esetn javtottam. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-05 - 17:24

Domasi
http://www.kepfel...88hib2.jpg

Itt a szvegben inkonzisztensnek tnt, hogy "a veszedelem eltt mg sokkal tbb volt bellk." Inkbb gy lenne rtelme, hogy sokkal ritkbbak voltak eltte.

Az angol codex entry is gy hangzik: "I was sure before the Blight they were a whole lot more rare. "

Pon: A "kivve n, mert rosszul vagyok a kezktl" furcsa volt nekem, de az eredetiben is ezzel jn. R kellett keresnem egy kpre, hogy milyen a jtkban egy fldimalac. Most mr rtem mire cloz Grin A valsggal ellenttben a jtkban meglehetsen emberszer kezeik vannak Grin

-----
Kszi, javtva. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-08 - 15:40

Zeuretryn
Ilyen mg nem nagyon volt, hogy ennyi szvegben, ilyen kevs hibt talljak/akadjon meg a szemem. Grin

Ebbe az egybe biztos vagyok:
https://ibb.co/72...

Ez(ek) meg szerintem nem hibk, csak az n szismtlses, lehet hlyesgem. (:
3* szerepel egy mondatban a HOGY sz. rtam a kpre egy esetleges tippet, ha gy rzed, s akkor az egyik kiesik.
https://ibb.co/px...

Ez meg szerintem 99%, hogy j gy. De mivel megvezetett, inkbb beteszem ide.
Ktrtelm a sz a nekem (Kzben rjttem, hogy mivel Higanynak hvjk az egyik riembert, a jelentst meg aki rta, annak Kivonat a neve)!?
De, ha mgse nv akar lenni, akkor lehet hinyzik egy A bet -> Kivonat, a lelksz jelentseibl ?
https://ibb.co/Rj...

----
1.) Igyekszem. Smile
2.) Krlek, hogy picit lnyegre trbben kldd a jelentseket. Kevesebb szveg, csak a lnyeg. Ha a kpen jellted a hibt, nem szksges rni is hozz, csak ha pl. kvetkezetlensg miatt az eltte/utna szveget rnd le.
3.) Az els kettt javtottam. A szismtls is hiba, hacsak nem direkt van (pl. nyomatkosts miatt).
4.) Az utolsnl elgg benzted. Smile Lelksz az gynk neve. Csak a kiskapitlis miatt sz*rul ltszanak a nagybetk. Van Lelksz, Higany, Ezst, Hentes, Halsz, Komornyik - s most tbb nem jut az eszembe...
/Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-10 - 15:53

aga1990
Elirasnak mondanam, Hiba a HIba helyett.

----
Kszi, javtottam. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 14:47

Fiddler
Szia, csatoltam.

----
Kszi, javtottam ezt is. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 14:51

Fiddler
Itt Blackwall a tanul, akit a lovag tanthat s nevelhet.

----
Ez is javtva, kszi. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 14:52

Zeuretryn
Egy jabb adag #1

----
Az els sztem a jtk hibja, hogy vmirt nem jelenti meg. A tbbit javtottam. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 15:03

Zeuretryn
Egy jabb adag #2

---
A 2. kprt nem fogsz szeretni.. de vagy ksn nyomtam meg s print screeent vagy laggoltam.. Nem abban a mondatban van a hiba, hanem az eltte lvben. De csak annyi, hogy az egyik .[pont] utn nincs szkz.
(Mikor Vas Bika meghv minket, hogy igyunk az embereivel, s mikor meg lehet ket szltani, az egyikk mondatnl).
Ha nem egy kupacban vannak a szvegek, valaki aki mg ott jr, vagy mg ott van, kifnykpezhetn.!

----
A Vas Bika neve eltt gyakran van a nvel, mert gy szereti hasznlni a nevt. Ezt tbbszr hangslyozza a jtkban. Mg Cole-t is megdicsri, amikor gy mondja. :-)
A msik kppel gy valban nem tudok mit kezdeni, de majd a sajt vgigjtszsomban megnzem, ha addig vki ms nem kldi be hibnak. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 15:06

Zeuretryn
Egy jabb adag #3

Egy kpet nem enged feltlteni a msik kt bejegyzsem mell, ezrt rom csak a 3.-at, htha itt..
------
Domasi: Elnzetbe nekem se jelenik meg.

#1: Nem engedi nekem se. tneveztem a kpet mr knomban, htha a neve nem tetszik Grin, de gy se.

.. Akkor lerom a szveget jobb hjn Grin

"de Medine ersen FOGTA a kezt, s a vrt FELFOGTA a fiolba."
-----> FOGTA *2 -> szismtls?

----
n azrt mgis javtottam, ezen ne mljon, habr Inuyashnak is igaza van, hogy ez kt kln jelents sz. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 15:09

Domasi
1. pirossal jellt mondat tagolsa
2. pirossal jellt mondat tfogalmazsa (megjegyzs a kpen)

.... ht prblkoztam megint pedig Frown Szveg van, kp nincs :/ A png konvertls meg tl nagy fjlokat eredmnyez :/ Megprblom majd mg ms gprl s ms bngszrl is, mert gondolom valami helyi hiba van itt nlam. Majd ezen a kommenten ksretezgetek aztn max trlm ksbb, hogy ne szemeteljem mr tele itt a frumot mg jobban.
Borzassan sajna a problmk miatt ):

A FRAPS-ot kiprblom, kszi a tippet!
Szerkesztette: Domasi - 2020-10-16 - 10:08

Fiddler
-

----
Javtva ez is, kszi. /Ardea/

Szerkesztette: Ardea - 2020-10-22 - 15:11

Inuyasha
Zeuretryn rta:
"de Medine ersen FOGTA a kezt, s a vrt FELFOGTA a fiolba."
-----> FOGTA *2 -> szismtls?

Nem tudom, lehet-e beleszlni, hozztenni. Ha nem, akkor lgy szves, trljtek.

Az igektnek jelents mdost szerepe van. Egy igekts ige MST JELENT mint az alap sz. A "meg" igekt pedig nyomatkost. A "fogta" s a "felfogta" mst jelent. - Radsul gy fizikailag - nem agyilag felfogott valamit, hanem - anyagot, NAGYON SZP, RGIES.

Egy kpz ms szfaj szt kpez. Egy igekt ms jelents szt. Ahogy a toldalkokat, gy az igektket sem doblhatjuk minden igre. Mondjuk egy ige biztos van, amihez minden igekt trsthat...

Fiddler
-

----
Kszi, javtva (2 helyen is volt az ssz. szvegben.)

Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 07:06

Mehee
Belefutottam n is egy elrsba, csatolom a kpet rla

----
Kszcsi, javtva.

Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 07:07

Fiddler
Hmmm... azt mondja, a csatolmny fjltpusa nem engedlyezett, pedig jpg, s ezt mr tbbszr elkvettem. Mg prblkozok.
PNG sikeres lett.

----
Kszi, javtva.

Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 07:09

Fiddler
-

----
Kszi, javtva.

Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 07:10

Fiddler
-

----
Kszi, javtva.

Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 07:12

totya
Sziasztok!

A (rvidtett) krvlasz-lehetsgek nem mindig utalnak pontosan arra, amit aztn hosszan kifejtve a karakter vglis mond, de szerintem sikerlt j munkt vgezni - a lehetsgekhez kpest. Baromi nagy munka lehetett ilyen szintre is eljutni a fordtsi-tesztelsi munkval.

A csatolt kpen nem erre mutatok pldt, hanem hogy min akadt fenn a szemem de nagyon.: "A problmval hamarabb szembeslhetsz, de csak vesztesgek rn"

Elolvasva nem tlsgosan vgykelt az, hogy vesztesgek rn akr problmval is szembeslhetek Smile Br elmletileg jl van lefordtva, magyarban hlyn jn ki a mondat. Azt se nagyon rtem a "gyors" lehetsg mitl "kzvetett" - mivel valami attl gyors, hogy kzvetlen - szerintem.

Br nem durva hiba, az utols mondatot n tfogalmaznm (az angolt nem nztem - nincs r szoftverem gye):

"Gyorsabban eljuthatsz a problma forrshoz, de minden bizonnyal vesztesgeid lesznek!"

Krds az is persze, hogy mit rtnk "vesztesgek" alatt. A csapat max. gygyitalt veszt...

----
"Fast but indirect" - a figyelemelterel katonk miatt kzvetett, de gyors, mert nem kell "sokat" harcolnod. A vesztesgek - a katonk lete, nem a gygyitalok bnjk. :-) Ez marad, ahogy van.

Szerkesztette: Ardea - 2020-11-09 - 09:50

Ugrás a fórumra:

Projektjeink

Készülőben:

Dragons Dogma Dark Arisen
30%

Maffia III
60%

Elkészült:

The Esoterica: Hollow Earth

Dragon Age: Inquisition GOTY

Assassins Creed Chronicles